Як визначити любовну залежність?

Як визначити любовну залежність?

Як зрозуміти, що межа між щирою закоханістю і болісним відчуттям перетнулася?

Якщо ви впізнаєте себе хоча б в одному із пунктів, запропонованих сімейним психотерапевтом Віолен-Патрицією Гальбер, тоді варто поговорити про це з вашим психологом.

1. Коли у вас виникають проблеми, ви шукаєте віддушину в романтичних стосунках: вони занурюють вас в стан ейфорії і ви починаєте відчувати себе краще.

2. Ви завжди ставите об'єкт закоханості на перше місце: тільки ці відносини мають значення, а решта вас не цікавить. Такі думки були притаманні вам завжди.

3. Неважливо як вплинуть наслідки любовних зв'язків на соціальну, фінансову та професійну сферу вашого життя. Головне, що в цей момент вам стає легше жити і дихати. І, навіть якщо стосунки приносять вам біль, ви не можете їх перервати.

4. Коли об'єкта закоханості немає поруч вам катастрофічно чогось не вистачає. Це зводить вас з розуму, і краще піти на що завгодно, аби не залишатися наодинці.

5. З часом ви все більше потребуєте факту присутності іншої людини у вашому житті і все менш важливим стає задоволення. Вас це обтяжує, ви відчуваєте почуття провини і втрачаєте повагу до себе.

Це серйозні маркери на які варто орієнтуватися аби зрозуміти чи дійсно ваші стосунки щасливі. І врешті чи такі стосунки піднімають якість вашого життя.